Příběh Patrika: Ztratil jsem srdce milované ženy!

13. října 2010 v 4:36 | Pilar |  Co se sem nevešlo
Je o mladém muži, který měl všechno, co si kdy přál, avšak jeho štěstí netrvalo dlouho. Ztratil lásku milované ženy, vytrpěl si hodně bolesti, no do budoucnosti se díky synovi dívá s nadějí. Protože nejsou známá jména obou aktérů, budeme jim říkat Patrik a Saša.

Všechno se začalo klasicky - velkou láskou. Patrik poznal ženu svého života a dlouho bylo všechno v pořádku. Nebo spíš jako v pohádce.

"Jako každý nový vztah, i ten náš byl skvělý. Byli jsme do sebe paf. Milovali jsme jeden druhého, těšili se na každou chvíli prožitou spolu. Prožili to své období, kdy je láska krásná a problémy více-méně neexistují," píše Patrik.


O silném poutu svědčí i to, že jejich vztah neochladl ani po tom, co Patrik dostal pracovní nabídku v zahraničí, kterou přijal. Všechno nadále klapalo. Pokud Patrik právě nemohl přijet domů, přiletěla Saša za ním. Uměli si najít svůj způsob fungování, tak aby jejich city nevychladli. Po osmi měsících odešla Saša za Patrikem nastálo. "Měli jsme domeček, který jse si společně zařídili. Saša si našla práci, všechno bylo ok. Samozřejmě, občas se vyskytla nějaká hádka, ale tak to je v každém vztahu," vzpomíná na toto období Patrik.

Idylka pořád pokračovala a mladý pár se po roku rozhodl, že chce dítě a po čase se jim narodil krásný, zdravý syn. ,,V tu chvíli jsem byl nejšťastnější chlap na zemi. Měli jsme všechno - zdraví, jeden druhého, dítě, domov, práci, teplý krb. Co víc si může člověk přát?"

Narození dítěte a změny, které radostná událost se sebou přinesla, se však nepříznivě podepsali na životě této rodiny. Patrik se příliš navázal na syna a partnerka se mu začala vzdalovat, až odešla spávat ze společné ložnice do vedlejšího pokoje, co znamenalo konec jejich intimního života. "Tehdy jsem si řekl, že něco musím změnit, že nepřestanu bojovat o její srdce. Dělal jsem, co jsem mohl a co si přála, snažil jsem se se Sašou o tom promluvit. Nebojoval jsem jen za sebe, ale i za našeho syna. Sice je ještě malý a všemu nerozumí, no určitě by si přál mít oba rodiče šťastné a pod jednou střechou."

Saša dávala Patrikovy naději, že všechno bude opět v pořádku. Po čase se ale ukázalo, co je skutečnou příčinou Sašiné změny. Vyšlo najevo, že napřed si začala s Patrikovým kamarádem a potom všechno ukončila s novou známostí.

"Náš několikaletý vztah najednou přestal existovat. My jako rodina jsme přestali existovat. A celý můj sen se rozpadl, všechno v mém životě se zhroutilo jako domeček z karet," trpce píše Patrik o zradě ženy, kterou miloval. "Teď se snažím, aby to nejméně ovlivnilo našeho syna. Možná jsem prohrál boj o rodinu, no vždycky se budu snažit být tím nejlepším otcem pro mého syna. A musím říct, že i když můj prohraný boj o srdce ženy hrozně bolel, tak ho nelituji. Pokud bych to nezkusil, měl bych sám sebe za slabocha. Přesvědčil jsem se, že láska bývá pěkná, no umí být i krutá," dodává Patrik.

* Ze slovenského originálu do češtiny přeložila Pilar
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama