Shakira: Přijede do Evropy

15. října 2010 v 22:05 | Pilar |  Celebrity
24


Oficiální song k letošnímu MS ve fotbalu "Waka Waka (this time for Africa)" se stal megahitem! Jaká byla cesta k jeho tvorbě?

Shakira milovala ještě v roce 1986 původní verzi tohoto hitu, která se jmenovala "Zangalewa"! Tehdy navštěvovala základku! Původní verzi songu měla na svědomí kapela z Kamerunu zvaná "Golden Sounds". Když měla Shakira osm a viděla je na koncertě zpívat, ani ona neodolala!
"Tehdy by mě ani jen nenapadlo, že budu mít možnost tancovat na tu samou melodii za 25 let později, haha!" říká.
A když jí Sony zadalo roli nazpívat titulní hit k MS, v momentu věděla, který rytmus potřeba oprášit. Když se vracela z dovolené, lehla si na postel, vzpomněla si na song "Zangalewa" a inspirovala se jeho textem a hudbou. Za chvíli měla hotovou už první verzi písničky - zaspívala první verše svého textu, zabrnkala si na kytaře a potom všechno nahrála. Navzdory tomu, že se ze singlu stal hit, snesla se na její hlavu vlna kritiky. Prý vykrádá nejen jiné umělce, ale i samu sebe! Shakira připustila inspiraci a věří, že kritici přehlédli hlavní myšlenku celého turnaje.
"Waka Waka je symbolem toho, o čem celý turnaj byl - o integraci!" vysvětluje. "V písničce je část, kde Freshlyground zpívají svým rodným jazykem, potom tam zpívám já anglicky i španělsky. Spojuje nás hudba a spojuje nás i fotbal!"
A co Shakira na fotbal?
"Vyrůstala jsem v pokoji se svými bratry, kteří nedělali nic jiného, jen sledovali fotbal! A i můj přítel (právník Antonio de la Rúa) je maniak do fotbalu. Byl se mnou i v Jižní Africe společně s dalšími 10 kamarády, takže jsem neměla šanci uniknout přez léto fotbalu, hh!"
Shakira je aktuálně na turné. V září a v říjnu se představí fanouškům v Americe, poslední dva měsíce v roce stráví na turné po Evropě, nejblíž k nám se představí v Berlíně přesně 9. prosince!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama